Masaż konia jest najskuteczniejszą formą fizjoterapii i wygląda bardzo podobnie do masażu człowieka. Pracuję używając wyłącznie siły własnych rąk, jedyna różnica jest taka, że mój czworonożny pacjent jest większy, dlatego też masuję go na stojąco.
Większość koni podczas masażu stoi spokojnie i delektuje się ugniataniem, oklepywaniem i głaskaniem mięśni.
Trening rehabilitacyjny jest idealną alternatywą dla konia, który musi być wyłączony z pracy pod siodłem. Niezależnie od przyczyny z powodu której koń ma przerwę w treningu, powrót do pełnej sprawności wymaga cierpliwości i odpowiedniego programu rehabilitacji.
Najważniejsza jest praca od podstaw, zgodna z biomechaniką konia, która dąży do jego rozluźnienia.
Terapię manualną wspieram zabiegami fizykalnymi- przede wszystkim ultradźwiękami, laserem, magnetoterapią i kinezjotapingiem.
Pozwól swojemu koniowi czerpać korzyści z zaawansowanej technologii fizykoterapii!
Koń powinien być suchy oraz dokładnie wyczyszczony. Przed wizytą poinformuj mnie o szczepieniach i ewentualnych trwających leczeniach Twojego czworonoga. Pamiętaj, że umawiając się na wizytę musisz wziąć pod uwagę porę karmienia i wszelkie obrządki w stajni, tak by podczas zabiegu nie narażać zwierzęcia na stres.
Wszystko zależy od warunków stajni, najczęściej zabiegi odbywają się w boksie, korytarzu stajennym lub na myjce. Należy zadbać by koń w tym czasie jak i po zabiegu nie był narażony na przeciąg.
Około godziny.
Właściciel musi być przy mojej pierwszej wizycie, jeśli koń jest spokojny
to przy kolejnych zabiegach obecność opiekuna nie jest obowiązkowa.
5. Kiedy koń może wrócić do treningów?
Obszar mojego działania obejmuje trzy województwa - zachodnio-pomorskie, pomorskie oraz warmińsko-mazurskie. Koszt dojazdu znajdziesz w zakładce CENNIK.